XXIX Niedziela zwykła - 18.10.2015 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Przez cały tydzień pragniemy wspierać dzieło misyjne Kościoła naszą modlitwą, a szczególnie modlitwą różańcową – codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Składka dzisiejsza inwestycyjna na budowę kaplicy na cmentarzu. Dzisiaj wspomnienie Św. Łukasza, polecajmy w modlitwie pracujących w Służbie Zdrowia.

2. Dzisiaj w Rzymie kanonizacja Ludwika i Zelii Martin, rodziców Św. Teresy z Lisieux.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
    11.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz

4. W poniedziałek nowenna do świętych patronów diecezji.

5. We wtorek Św. Jana Kantego – odpust w Błędowej, Ksiądz Proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają na Mszę o godz. 17.00.

6. W czwartek wspomnienie Św. Jana Pawła II.

7. W piątek po Mszy porannej – nowenna do Św. O.Pio.

8. W kościele Świętym, bardzo starą formą pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym są „Wypominki”. Na ołtarzach są wyłożone kartki zaduszkowe, które czytelnie wypełniamy i składamy w zakrystii, albo na tacę w kopercie.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Będziemy dziękować za dar kościoła parafialnego oraz modlić się za fundatorów, budowniczych naszej świątyni. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy. Także w przyszłą niedzielę — zmiana czasu. Składka, jak ogłaszaliśmy poprzednio, na potrzeby misji oraz tradycyjne liczenie wiernych.

10. Seminarium Duchowne, zgodnie z dekretem Księdza Biskupa, prosi, aby tradycyjną ofiarę z płodów zamienić na zbiórkę do puszek. Dlatego w przyszłą niedzielę, będziemy zbierać ofiary na Seminarium w Rzeszowie do puszek.

11. W przyszłą niedzielę wybory parlamentarne. Biskupi Polscy zachęcają do wypełnienie obywatelskiego obowiązku, przez udział w głosowaniu.

12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 271– 280 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika od nr  280 „a” – 286 „a”.

13. Spotkanie dzieci z róż różańcowych z Madzią Buczek i O. Piotrem z Radia Maryja w niedzielę (25.10) w parafii MB Różańcowej w Rzeszowie (ul. Wyzwolenia). Rozpoczęcie o godz. 12.30.