XXIV Niedziela zwykła - 13.09.2015 r.

1. Niedzielą adoracyjną rozpoczynamy V Tydzień Wychowania, pod hasłem „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. W naszych modlitwach polecamy dzieci, młodzież i wychowawców. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta ślubna o godz. 14.00.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras
    11.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzaty Tereszkiewicz
  3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża. Msza Święta o godz. 11.30. dla dzieci i młodzieży ze Szkół z Gminy Chmielnik. Po Eucharystii przemarsz do Krzyża Jubileuszowego i złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.
  5. W środę w ramach Tygodnia Wychowania,zapraszamy na wieczorną Eucharystię nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty z naszej parafii, a później na spotkanie w Domu Parafialnym. Różaniec odmówimy przed Mszą Świętą.
  6. We czwartek,76 rocznica napaści ZSRR na Polskę w czasie II wojny światowej. Modlimy się za ofiary Katynia i łagrów oraz za wywiezionych na Syberię.
  7. W piątek święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Pierwszego Uczestnictwa we Mszy Świętej. Po Eucharystii spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
  8. W sobotę nowenna do świętych Patronów diecezji, po Mszy porannej, a wieczorem do Matki Bożej Łaskawej. Zapraszamy rodziny pragnący nie mające dzieci, na wspólną modlitwę.
  9. Za tydzień Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą i troską materialną obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Taca inwestycyjna przeznaczona na kaplicę cmentarną.
  10. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Rzeszowa Św. Jadwigi i Opatrzności Bożej na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę. Z tego powodu chrzty będą o godz. 9.15. W ramach pielgrzymki przybędą Rycerze Kolumba, o 14.00 dla nich specjalne nabożeństwo. Słowo Boże w tym dniu wygłosi ks. Janusz Kosior, diecezjalny duszpasterz „Rycerzy Kolumba”.
  11. Zapisy dzieci do chrztu i katecheza dla rodziców w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  12. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 222– 227 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium.. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od227 a – 235. Kwiaty ofiarują Nowożeńcy.
  13. W przyszłą niedzielę na bulwarach w Rzeszowie piknik rodzinny i Bieg Ojców. Szczegóły na plakacie.