XXIII Niedziela zwykła - 06.09.2015 r.

1. Dziś na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dziękczynienie za tegoroczne plony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom za udział w dożynkach diecezjalnych. Dzisiaj także referendum — zachęcamy do wypełniania obywatelskiego obowiązku.
  2. Dzisiaj u nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Intencja na wrzesień: „Módlmy się o dobre wychowanie dzieci i młodzieży”.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Rity – P. Krystyna Lampart
    11.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
  4. We wtorek Matki Bożej Siewnej — poświęcenie zboża do siewu na Mszach Świętych, rannej i wieczornej. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via.
  5. Ministranci swoją zbiórkę mają w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Zbiórka kandydatów na ministrantów we czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Bogu.
  7. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w piątek na godz. 17.30 na spotkanie, a później na Mszę Świętą, w czasie której młodzież złoży deklaracje rozpoczęcia formacji. Po Mszy spotkanie dla rodziców kandydatów.
  8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy Świętej do salki parafialnej.
  9. W sobotę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zapraszamy rodziny spodziewające się dziecka. Po Mszy Świętej specjalne błogosławieństwo Kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę – adoracja Najświętszego Sakramentu. Gościć będziemy pielgrzymów z Matysówki na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę. W tym dniu modlimy się za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  11. Przy końcu tygodnia nastąpią utrudnienia na parkingu przy cmentarzu. Na drodze do kaplicy będzie kładziony asfalt.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 207– 220 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od   222 – 227.
  13. W poniedziałek i wtorek (7 — 8 września) dwudniowy odpust M.B. Łaskawej w Hyżnem. Poniedziałkowej Mszy odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie Ks. Abp. Józef Michalik. Szczegóły na plakacie.
  14. OO. Bernardyni zapraszają w tym tygodniu na odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w dniach od 8 do 12 września. Szczegóły na plakacie. Główna Msza Święta w ogrodach bernardyńskich w sobotę (12.09) o godz. 18.00.
  15. W przyszłą niedzielę odpust w Woli Rafałowskiej. Suma o godz. 11.00. Ks. Proboszcz i Parafianie serdecznie zapraszają.
  16. W dniach 12-13 września w Rzeszowie odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas, w XX rocznicę ich powstania. Rozpoczęcie w sobotę w Hali Podpromie o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 9.00 Marsz Miłosierdzia, a o godz. 11.00 Msza Św. w Ogrodach Bernardyńskich, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby.