XXII Niedziela zwykła - 30.08.2015 r.

1. Dzisiaj w katedrze Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta Eucharystia o godz. 1200 pod przewodnictwem Bp. Jana Wątroby. U nas o godz. 15.30 nieszpory kapłańskie – serdecznie zapraszamy do udziału.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych i odpustu Św. Bartłomieja. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe i obecność Straży Matki Bożej, Panom i Paniom w strojach ludowych, dzieciom z Rocznicy i sypiającym kwiatki, zuchom oraz służbie liturgicznej.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przygotowanie wyprawek szkolnych w ramach akcji Caritas: „Tornister pełen uśmiechów”. Napełnione plecaki można składać w zakrystii.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę NSPJ – P. Janiny Szela
    11.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz
  5. Scholę zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00.
  6. We wtorek – uroczyste rozpoczęcie roku szkolonego Mszą Świętą o godz. 8.00. Zapraszamy Rodziców, Wychowawców, młodzież i dzieci. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30. W tym dniu pamiętamy o ofiarach II wojny światowej w 76-tą rocznicę jej wybuchu i modlimy się o pokój na świecie.
  7. W środę wypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Codziennie inna parafia w diecezji podejmuje taką adorację, aby wypraszać potrzebne łaski Rozpoczniemy ją Nabożeństwem z Koronką o godz. 15.00. Zapraszamy na adorację:
    15.00-16.00 rodziny z nr 1-100
    16.00-17.00 rodziny z Zawodzia
    17.00-18.00 Rodziny z Lisiego Kąta i Kielnarowej
  8. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  9. W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy porannej odwiedzimy chorych w domach. Spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Po nabożeństwie zmiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.
  10. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej z procesją z kopią cudownego obrazu. Serdecznie zapraszamy.
  11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 195– 205 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od   207 – 220.
  13. Parafialna pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki, rozpocznie się w sobotę – 05.09 o godz. 23.00 z parkingu przed Rozlewnią. Kolejnych Pielgrzymów autokar zabierze z parkingu koło kościoła, 5 min. później. Prosimy o uzupełnienie PESEL, kto jeszcze nie podał.
  14. Decyzją Przełożonych Zakonnych odeszły z naszej wspólnoty S. Rajmunda do Szarczu (diec. Zielonogórsko – gorzowska) oraz S. Krzysztofa do Przemyśla. Dziękujemy im za ofiarną posługę i zapewniamy o modlitwie. Do naszej parafii została skierowana S. Karolina. Witając Ją w naszej wspólnocie parafialnej, życzmy wszelki Bożych łask i opieki Pani Łaskawej.