XXI Niedziela zwykła - 23.08.2015 r.

1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Bł. Jerzego Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz
    11.15 różę Jezusa Miłosiernego – P. Maria Tereszkiewicz
  2. Od tego tygodnia Msze Święte zarówno rano jak i wieczorem.
  3. W poniedziałek odpust ku czci Św. Bartłomieja, patrona naszego kościoła parafialnego. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Na Sumę o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie ks. dr Piotr Steczkowski, profesor URz i WSD, zapraszamy: Straż Matki Bożej, Panie do niesienia obrazów, mężczyzn do chorągwi, ministrantów, scholę, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z Rocznicy w albach. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie wieńców dożynkowych.
  4. W środę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, polecajmy opiece Maryi naszą Ojczyznę.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 Nieszpory kapłańskie – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W sklepiku parafialnym są do nabycia kalendarze na nowy rok.
  7. Pielgrzymka z Krasnego do naszego sanktuarium przybędzie w tym roku w sobotę na godz. 11.00.
  8. Diecezjalna Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zapewnienie wyprawki szkolnej dla dzieci z biednych rodzin. W zakrystii są do odebranie plecaki szkolne, które trzeba zapełnić przyborami, a które zostaną przekazane następnie najuboższym. Można podjąć się tego zadania, w kilka rodzin (sąsiedzi, czy krewni).
  9. W sobotę odbędzie się VIII Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości: rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele św. Krzyża o godz. 1800, a następnie przemarsz na Rynek. Zapraszamy do udziału.
  10. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dziękczynienia za dar chleba. Rozpoczęcie o godz. 1100, uroczysta Eucharystia o godz. 1200 pod przewodnictwem Bp. Jana Wątroby.
  11. Uniwersytet Trzeciego wieku ogłasza nabór na nowy rok akademicki. Na stoliku pod chórem są ulotki na ten temat.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 183– 194 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od   195 – 205.