XIX Niedziela zwykła - 09.08.2015 r.

1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunt Czarnota
    11.15 różę Św. Antoniego – P. Stanisław Kozłowski
  2. W tym tygodniu Msze Święte tylko rano.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    Poniedziałek – Św. Wawrzyńca, diakona
    Wtorek – Św. Klary – założycielki klarysek
    Środa – Św. Joanny, Franciszki de Chantal
    Piątek – Św. Maksymiliana – męczennika z Oświęcimia

4. We czwartek dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.

5. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w polskiej tradycji – Matki Bożej Zielnej. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Nieszporów. Poświęcenie kwiatów i ziół na Mszach Świętych o godz. 9.15 i 11.15. Dodatkowa Msza Święta ślubna o godz. 14.00. Jest to święto obowiązkowe tj. każdy katolik pod grzechem śmiertelnym ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

6. Odpust ku czci Matki Bożej w Borku Starym w piątek. Uroczysta Msza Święta o godz. 17.00 z przeniesieniem figury Zaśnięcia. Szczegóły na plakatach.

7. Zbliża się odpust ku czci Św. Bartłomieja – 24 sierpnia – dzień wdzięczności za chleb i plony ziemi. Uroczysta Suma z procesją o godz. 11.00. Prosimy przygotować wieńce dożynkowe.

8. W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza i zapisy w czwartek o godz. 18.00. Składka w przyszłą niedzielę inwestycyjna – na kaplicę cmentarną.

9. VI Piesza Parafialna Pielgrzymka do Borku 14 sierpnia. Rozpoczęcie przy Szkole Podstawowej Nr 3 o godz. 14.00. Jest to pielgrzymka w rocznicę męczeńskiej śmierci Św. Maksymiliana, patrona szkoły. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 161– 174 „b” za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika od174 „c” – 182.

11. W tym tygodniu w czwartek doszło do kolejnego aktu wandalizmu, na parkingu przy Domu Parafialnym. W nocy na złość i szkodę porozbijano szklane butelki. Bardzo prosimy zwracać uwagę na niewłaściwe zachowanie ludzi, szczególnie wieczorem i w nocy.

12. W przyszłą niedzielę z okazji 10-lecia beatyfikacji Bł. Władysława Findysza oraz 25-tej rocznicy sakry biskupiej J.E. Ks. Abp Edwarda Nowaka uroczystości w Nowym Żmigrodzie. Szczegóły na plakatach.