X Niedziela zwykła - 07.06.2015 r.

1. Dzisiaj Dzień Dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II i zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Dzisiaj także zmiana tajemnic różańcowych, procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 9.15. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  2. O godz. 11.15 będziemy przeżywać prymicje ks. Dawida Babicza, który odbywał praktykę katechetyczną w naszej parafii.
  3. Wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, Panom ze Straży Matki Bożej, orkiestrze, służbie liturgicznej, Paniom niosących feletrony Panom niosącym chorągwie oraz tym, którzy przyczynili się do przepięknego przebiegu Nabożeństwa jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestniczenia w procesjach Eucharystycznych. To zaproszenie kierujemy do dzieci – szczególnie z klasy III, młodzieży i dorosłych.
  5. .„Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 73– 84 „a” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od   85 – 96 „a”.
  6. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
    11.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
  7. W poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Królowej, a w środę Św. Bogumiła biskupa.
  8. We wtorek spotkanie koła przyjaciół Radia Maryja i Radia Via.
  9. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków, ziół i błogosławieństwo dzieci.
  10. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy  Świętej wieczornej zmiana „bilecików” Straży Honorowej. Członkowie Straży w tym dniu mają możliwość zyskania odpustu zupełnego.
  11. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Dzień modlitw w intencji papieża Franciszka i Ojczyzny. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy II G o godz. 17.00 w kościele.
  12. W sobotę 13 czerwca przypada też 25-ta rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza Mariusza. Z tej okazji w najbliższą niedzielę 14 czerwca, zapraszamy na uroczystą Mszę św. Jubileuszową o godz. 11.15, aby wspólnie dziękować za dar kapłaństwa i prosić o dalsze Boże błogosławieństwo i dar nowych powołań, szczególnie z naszej parafialnej wspólnoty.
  13. Parafia organizuje pielgrzymkę w dniach 27-28 czerwca br. do Górecka Kościelnego, Krasnobrodu, Zamościa, Chełmna, Włodawy. Kodnia, Pratulina, Leśnej Podlaskiej. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00. Powrót w niedzielę, późnym wieczorem. Koszt 140 zł. Zapisy w zakrystii. Proszę podąć numer PESEL do ubezpieczenia.