Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiejsza składka inwestycyjna na budowę kaplicy na cmentarzu. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 1300. Trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

2. „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za czynne włączenie się w przeżywanie odpustu i procesji eucharystycznej oraz godne przyjęcie Księdza Biskupa. Szczególnie dziękujemy Służbie Liturgicznej, Straży Matki Bożej, orkiestrze,Paniom w strojach ludowych, Caritasowi, Akcji Katolickiej, młodzieży z KSM-u, scholii, rodzicom dzieci z rocznicy oraz Panom Kościelnemu i Organiście.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Kingi – P. Krystyna Grządziel
    11.15 różę Narodzenia NMP – P. Stanisława Oczoś

4. W środę rocznica konsekracji naszego ordynariusza – Ks. Bp. Jan Wątroby – modlimy się w Jego intencji. Msza Święta dziękczynna w katedrze 18.05 (poniedziałek) o godz. 19.00.

5. W sobotę zapraszamy kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klasy II G z naszej parafii na I-e spotkanie po Mszy Świętej wieczornej.

6. W piątek nowenna do Św. Jana Pawła II, a w sobotę nowenna do Św. O. Pio, po Mszy Świętej porannej.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu….” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. U nas składka na Światowe Dni Młodzieży.

8. Parafia organizuje wyjazd na koronację obrazu MB Uzdrowienia Chorych do Głogowa, na 30 maja. Zapisy w zakrystii.

9. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu odbędzie się w przyszłym tygodniu.

10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 42-50 „b” za posprzątanie kościoła, placu i ofiarę na sanktuariu. W sobotę prosimy rodziny z nr 51-58 „b”.

11. W sobotę święcenia kapłańskie w katerze rzeszowskiej o godz. 10.00. Polecajmy kandydatów do święceń naszej modlitwie, w tym ks. dk. Dawida Babicza.