VI Niedziela zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy 48 Tydzień Trzeźwości pod hasłem „Abstynencja dzieci – troską rodziny, Kościoła inarodu”. Tradycyjnie do puszki z prośbami do Matki Bożej można składać na karteczkach postanowienia trzeźwościowe. Składka inwestycyjna na budującą się kaplicę na cmentarzu.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Łucji – P. Kazimiera Lampart
    11.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marta Lampart

3. We wtorek spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy nowych chłopców, pragnących podjąć służbę przy Jezusowym ołtarzu.

4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

5. W Środę Popielcową Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 17.00. Można także pobrać popiół dla nieobecnych, jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Nie ma w tym dniu dyspensy. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i łaskę dobrego przeżycia rekolekcji, które w naszej parafii będą w dniach 20 — 24 marca br.

7. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami.

8. W czwartek nowenna do świętych Patronów diecezji rzeszowskiej, a w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 7.15, do Św. Jana Pawła II.

9. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych. Na Mszy Świętej wieczornej kandydaci do bierzmowania otrzymają tekst modlitwy „Ojcze nasz”.

10. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Gorzkie Żale o godz. 15.30, adoracja krzyżadla matek i niewiast.

11. W piątek w Rzeszowie Droga Krzyżowa ulicami miasta o godz. 18.00. Rozpoczęcie przy krzyżu koło zamku.

12. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 755 „e” – 784 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich od139 – 150 „a”.

13. Na stoliku pod chórem są wyłożony listy z petycją do Prezydenta RP, aby nie podpisywał ustawy o zapobieganiu przemocy. Konwencja ta, za źródło przemocy uznaje wiarę i przyznaje status małżeństwa związkom homoseksualnym.