Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Dzisiaj gościmy P. Barbarę Rajczyk, świecką misjonarkę. Zbiórka do puszek dla kolonii trędowatych w Indiach. Dzisiaj zakończenie nabożeństw majowych. Po Majówce rozdanie nagród dla dzieci.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz
    11.15 różę MB Wspomożenia Wiernych – P. Alicja Szczepanik

3. We wtorek rocznica konsekracji rzeszowskiej katedry – matki wszystkich kościołów w naszej diecezji.

4. We czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15 a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Po południu o 15.30 nabożeństwo czerwcowe i o godz. 16.00 Msza Święta. Zapraszamy do licznego udziału na Mszę o godz. 9.15. Niech udział w procesji będzie wyznaniem naszej wiary. W Boże Ciało nie będzie Mszy o godz. 11.15.

5. W tym tygodniu wypada I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Starajmy się przez komunię świętą wynagradzać NSPJ i NSNMP za wszelkie grzechy osobiste i świata.

6. Spowiedź przed Bożym Ciałem i I-ym piątkiem w środę od godz. 17.00. Zapraszamy, w ten dzień,szczególnie kandydatów do bierzmowania.

7. W I-y piątek po Mszy rannej odwiedzimy chorych. Po Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe. Spowiedź od 17.00.

8. Zapraszamy w I-ą sobotę miesiąca na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Łaskawej. Po Mszy Świętej procesja z kopią cudownego obrazu.

9. Bardzo prosimy, aby nie stawiać samochodów na trasie przemarszu procesji.

10. Bardzo prosimy o posługę Straż Matki Bożej Łaskawej w strojach letnich oraz Zespoły Ludowe. Prosimy zabrać wszystkie chorągwie, feletrony. Zapraszamy mamy z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, scholę, dzieci w albach z klasy III.

11. Prosimy o przygotowanie ołtarzy rodziny z Chmielnika:
    I ołtarz – dom rdz. Kozaków – rdz 204-218
    II ołtarz – dom przy drodze na Magdalenkę – rdz 219-227
    III ołtarz – koło Domu Pomocy — rdz. 228-236
    IV ołtarz — koło kościoła — rdz. 237-244.

12. Przez oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.15.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 prymicje w naszej parafii odprawi ks. Dawid Babicz, który odbywał tu praktykę katechetyczną. Zapraszamy do udziału i do modlitwy za neoprezbitera.

14. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

15. Od poniedziałku naszą diecezję nawiedzi krzyż oraz ikona Maryi- Opiekunki ludu rzymskiego – znaki ŚDM. Uroczyste powitanie w poniedziałek o godz. 10.00 na placu farnym w Rzeszowie. Szczegóły na plakacie i w dzisiejszym tygodniku „Niedziela”.

16. W naszym dekanacie krzyż będzie przebywał w parafii Budziwój. Przywitanie w piątek o godz. 17.30, a pożegnanie o godz. 20.30 Zapraszamy do udziału młodzież i starszych. Autokar dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, ministrantów i KSM wyjedzie z parkingu przed kościołem o godz. 17.00.

17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 58 „c”– 72 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od 73 – 84a.

18. We czwartek na osiedlu Sybiraków – Baranówka; koncert pieśni ewangelizacyjnych: „Jednego serca, jednego ducha”- serdecznie zapraszamy.

19. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu ” piątek, sobota). Szczegóły na plakacie i ulotkach pod chórem.