Poniedziałek Wielkanocny

1. Do naszej wspólnoty parafialnej życzenia przysłali: Księża Biskupi, Seminarium, Caritasu, Pracownicy Kurii Diecezjalnej, Senatorowie, Posłowie, S. Prowincjalna Felicjanek, władze samorządowe, Poczta, Bank i „Chmielnik Zdrój”.

2. Drugi dzień świąt poświęcony modlitwie za Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Taca z każdej Mszy Świętej jest przeznaczona tradycyjnie dla tej uczelni. Bóg zapłać za ofiary.

3. Msze Święte jak w niedzielę, nie ma Mszy popołudniowej. Dziś dodatkowa Msza Święta pogrzebowa o godz. 13.30. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia.

4. Pragniemy złożyć szczere wyrazy podziękowania Wam kochani Parafianie i przybyli Goście, że przez tak liczny i pobożny udział podczas Triduum Paschalnego, wyznaliście wiarę w Syna Bożego.

5. Dziękujemy bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie i pomogli nam głębiej przeżyć dni Triduum Paschalnego. Dziękujemy za pomoc w urządzeniu Ciemnicy, Grobu Pańskiego: Siostrom Felicjankom i P. Olgowi Czyżowskiemu. Panom Kościelnemu i Organiście, za wytrwałą posługę. Młodzieży z KSM-u za prowadzenie czuwań modlitewnych w Ciemnicy i przy Grobie oraz posługi liturgiczne. Scholii za śpiew w czasie trwania Liturgii Triduum Paschalnego, Ministrantom i lektorom za przepiękną posługę przy ołtarzu i obecność na czuwaniach. Dziękujemy za te wszystkie czuwania w Ciemnicy i przy Bożym Grobie w ciągu dnia przez poszczególne Róże Żywego Różańca. Dziękujemy Straży Matki Bożej Łaskawej za obecność przy Grobie Pańskim i ubogacenie procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które niosły obrazy, feretrony, chorągwie, figury. Szczególnie Paniom z Koło Gospodyń, które poprzez stroje regionalne przypominamy o naszych korzeniach. Wszystkim za wszystko mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

6. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu siostrom z róży: Stanisławy Szczepańskiej, Krystyny Grządziel, Bronisławy Szyszki oraz dziesięciu innym osobom, które złożyły swój dar na ten cel. Trzy koperty były podpisane, dlatego nie wyczytujemy nazwisk.

7. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów Kielnarowskich nr 209 – 220 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty do ołtarzy. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od1 – 11.

8. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     915 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski
    1115 różę Św. Józefa – P. Edward Kawalec

9. Zmiana biletów Straży Honorowej NSPJ w piątek po Mszy wieczornej. W sobotę nowenna do MB Łaskawej z kazaniem.

10. Najbliższa niedziela kończy oktawę obchodu Świat Wielkanocnych. Jest w liturgii Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Składka na Caritas. Przed Mszą pod chórem będą wystawione koszyki, aby można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. W czasie procesji z darami, zostaną zaniesione do ołtarza, jako nasz dar dla najuboższych. W przyszłą niedzielę także zmiana tajemnic różańcowych.