Niedziela poświęcenia kościoła - 25.10.2015 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy umowną uroczystość poświęcenia na Bożą chwałę — naszego kościoła. Jest to dzień wdzięczności dla budowniczych, fundatorów i wszystkich parafian, którzy modlitwą, cierpieniem i pracą wspierali i nadal wspierają ten dom Boży. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie kościoła, o jego piękno, którzy go sprzątają, kwiatami ubierają ołtarze. Niech Jezus Wam wszystkim błogosławi, a Matka Łaskawa wyprasza potrzebne łaski.

2. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Składka na misje. Dzisiaj także zbieramy ofiary do puszek na Seminarium Duchowne, zamiast jesiennej zbiórki płodów. Także dzisiaj odbywa się także tradycyjne liczenie wiernych.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej– P. Stanisława Kaplita
    11.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska

4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.

5. W środę święto Św. Judy Tadeusza i Szymon, modlimy się w intencji solenizantów, szczególnie naszego ks. Prałata.

6. W piątek modlitewne przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, rodziny pragnące przyjąć pielgrzymów i w wszystkich chętnych -na Mszę Świętą o godz. 17.00, później różaniec i nabożeństwo. Szczegóły na plakacie.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zmarli potrzebują naszej duchowej pomocy: komunii, uczestnictwa we Mszy Świętej.Korzystajmy z Sakramentu Pokuty. Spowiadać będziemy w czasie Mszy i nabożeństw oraz w sobotę od godz. 16.00.

8. W sobotę zakończenie nabożeństw październikowych.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, 11.15. O godz. 14.00 Msza Święta, nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarz. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na Rzeszowskie Towarzystwo Św. Brata Alberta i Caritas, jako pomoc dla bezdomnych.

10. Przez cały listopad można zyskać odpust za zmarłych. Od 1 do 8 listopada – odpust zupełny. W pozostałe dnie odpust cząstkowy. Warunki odpustu zupełnego: wybycie się przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie w danym dniu komunii świętej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza; odmówienie modlitw: „Ojcze nasz”, Wyznania wiary i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 280 „a”– 286 „a” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika od nr  286 „b” – 298.

13. W zakrystii są do nabycia Kalendarze rolnicze w cenie 25 zł