IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”, to znaczy radości. Składka dzisiejsza inwestycyjna – na kaplicę cmentarną. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale i adoracja krzyża dla dzieci. Trwamy w nowennie do Św. Józefa.

2.   „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     915 różę Św. Dominika – P. Stanisław Chmiel
    1115 różę Św. Józefa Sebastiana Pelczara – P. Jan Jaworski

3. Dzieci i młodzież naszych szkół, od poniedziałku rozpoczną rekolekcje szkolne. Rodziców zachęcamy, aby dopilnowali uczestnictwa swoich dzieci w tych ćwiczeniach duchowych.

4. Spotkanie Straży MB Łaskawej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich członków.

5. Caritas wspólnie z Bankiem Żywnościowy w Sandomierzu,  organizuje akcję „Jabłko”. Po Mszach Świętych można się zapisywać na skrzynki z jabłkami. W skrzynce jest 20 kg. Można się zapisać na tyle skrzynek ile jest osób w domu. Nic nie płacimy, natomiast sadownicy otrzymują wynagrodzenie z UE. Jabłka są przeznaczona dla wszystkich chętnych parafian. Listy są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Odbiór jabłek we wtorek od godz. 14.30 na parkingu przed Domem Parafialnym. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej akcji.

6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.

7. W środę na Mszy św. o godz. 17.00 ks. Biskup Kazimierz Górny udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz młodzież z parafii Błędowa, Wola Rafałowska i Zabratówka. Próba dla młodzieży w środę od godz. 16.00. Składka z tej Mszy przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Młodzieży.

8. We czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień imienin Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI oraz Ks. Abp Józefa Michalika i wielu parafian. Pamiętajmy o Solenizantach w modlitwie.

9. W piątek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Modlimy się za Ks. Rekolekcjonistę – Adama Lechwara, dyrektora Domu Rekolekcyjnego diecezji sandomierskiej w Olszanicy.
    W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza Święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji – zapraszamy wszystkich. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta dla osób, chorych, starszych;
    a później nabożeństwo z Lourdes. Prosimy, aby umożliwić chorym, uczestnictwo w tym nabożeństwie. Po nabożeństwie odwiedzimy chorych po domach, zamiast pierwszego piątku kwietnia. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30. Ponieważ część chorych będzie w kościele, odwiedziny chorych, uprzednio zgłoszonych.
    Msza Święta z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 17.00, po niej nowenna do Matki Bożej Łaskawej oraz nauka stanowa dla młodzieży szkół średnich, pracującej i studentów.
    Niedziela – nauki ogólne na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 7.15 nauka stanowa dla kobiet, po 9.15 nauka stanowa dla młodzieży, po 11.15 nauka stanowa dla ojców i mężów. O godz. 15.30 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

10. W przyszłą niedzielę składka na  diecezjalne radio „Via”. Przyszła  niedziela w liturgii Kościoła jest określana jako „Niedziela czarna” — zasłaniamy krzyże i wizerunki Chrystusa na znak wkraczania w czas coraz intensywniejszej pokuty.

11. Spowiedź parafialna odbędzie się w przyszły poniedziałek (tj. 23.03). Bardzo prosimy, aby skorzystać w tym terminie z sakramentu pokuty i pojednania.

12.  „Bóg zapłać” za ofiary na nowennę do Św. Józefa parafianom: z Pańskiego, Lisiego Kąta od rdz. Puców do SP2, Średnicy, z Obszarów Kielnarowskich, sąsiadom kościoła, róży Św. Rity, MNP Nieustającej Pomocy oraz 6 indywidualnym ofiarodawcom.

13. Młodzież z KSM-u sprzedaje dziś i w przyszłą niedzielę kartki świąteczne.

14. XI Kongres Nauczycieli pt. „Wolność… dana i zadana” odbędzie się w najbliższą sobotę. Szczegóły na plakacie.

15. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów Kielnarowskich nr 169 – 181 „a” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty  i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich od   182 – 193.

16. Ogłoszenia Społeczne
    IPN w Rzeszowie prowadzi projekt pt. „Kamienie pamięci”. Jego celem jest znalezienie zdjęć, informacji, świadków życia Ks. Jana Kuźniara, naszego proboszcza. Gdyby ktoś, posiadał takie informacje, prosimy zapisywać się w zakrystii. Uczniowie  odwiedzą Państwa w domach.