IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza

1. Dzisiaj rozpoczyna się 52 Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Wspieramy modlitwą powołanych do szczególnej służby Bożej i modlimy się o dar nowych i świętych powołań, szczególnie z naszej parafii. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta pogrzebowa o godz. 14.00. Składka dzisiejsza na ogrzewanie za sezon zimowy.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    915 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
    1115 różę Św. Rity – P. Krystyna Lampart

3. W środę święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

4. W piątek  rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwo będzie w dni powszednie — po Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, które będą otrzymywać kolorową naklejkę.

5. W piątek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.Jak w poprzednich latach, o godz. 1100 uroczysta Msza Święta o trzeźwość naszych rodzin i Ojczyzny. Zapraszamy do udziału dzieci klas II, młodzież gimnazjalną, rodziny. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa na Kalwarii.

6. W piątek po godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej zmiana biletów Straży Honorowej NSPJ. Episkopat Polski udzielił w tym dniu dyspensy od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę, w całej Polsce, uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, przeniesiona z niedzieli, gdyż niedziela wielkanocna, nie może być przesłonięta inną uroczystością. Msze Święte o godz. 6.30, 9.15 i 18.00. W tym dniu odpust w Błędowej. Uroczysta Msza Święta w tamtej parafii  o godz. 1100. Ks. Proboszcz i Parafianie, serdecznie zapraszają. W sobotę Dzień Flagi Narodowej, prosimy wywiesić flagi na naszych domach.

8. Zapraszamy do Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy parafii iświata.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę o godz. 1300 dodatkowa Msza Święta dla rodziców dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy. Serdecznie zapraszamy.
    Parafia w Matysówce, będzie przeżywała swój odpust o godz. 11.00. Ksiądz Proboszcz, nasz krajan i Parafianie serdecznie zapraszają.

10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 13 „d” – 17 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika od19 – 23.

11. W poniedziałek Dzień Otwarty nowo powstającej szkoły – Galicyjskiego Klasycznego Liceum. Rozpoczęcie o godz. 18.00 w budynku Domu Parafialnego. Na stoliku pod chórem foldery informujące. Zapraszamy rodziców i młodzież do zainteresowania się tą ofertą, która kładzie nacisk na wychowanie do wartości.