III Niedziela Adwentu - 13.12.2015 r.

1. Dzisiejsza niedziela Adwentu nazwana jest niedzielą radości. Adwentowa radość wypływa z oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa.

2. Dziś otwarcie Bramy Miłosierdzia w katedrze. Dzisiaj też wspominamy 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Dominika – P. Stanisław Chmiel
11.15 różę Św. J.S. Pelczara – P. Jan Jaworski

4. Roraty codziennie o godz. 17.00, tylko w piątek o godz. 18.00 ze względu na spowiedź.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6. Od środy rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją przeżywać po Mszy Świętej porannej.

7. W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawniej Suche Dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

8. W sobotę nowenna do świętych Patronów naszej diecezji.

9. Spowiedź w naszej parafii w piątek (18.12). Początek o godz. 9.30-12.00 z przerwą 10.30-11.00. Po południu od 16.00 do 18.00 z przerwą 17.00-17.30. Bardzo prosimy o skorzystanie za sakramentu pokuty, aby właściwe przeżyć święta Bożego Narodzenia. O godz. 9.00, na rozpoczęcie spowiedzi – nabożeństwo pokutne. Serdecznie zapraszamy Módlmy się w rodzinach o dobra spowiedź adwentową.

10. Zapisy dzieci do chrztu i katecheza przedchrzcielna w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Będzie jeszcze w grudniu chrzest w dzień Świętego Szczepana.

11. Składka z przyszłej niedzieli – inwestycyjna na wyposażenie kaplicy na cmentarzu.

12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 341 – 347 „a” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od nr 347 „b” – 350 „a”.

13. Zachęcamy do zakupu świec wigilijnych oraz kartek bożonarodzeniowych, sprzedawanych przez KSM.