II Niedziela zwykła

1.    Dzisiaj rozpoczynamy „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych ważnych aspektach naszego chrześcijańskiego życia, jakim jest wzajemna solidarność i jedność.

2.    Dzisiaj po Mszy popołudniowej ok. godz. 17.00 koncert kolęd w wykonaniu chórów i dzieci. Serdecznie zapraszamy.

3. Zakończyła się wizyta duszpasterska - kolęda w naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za godne i miłe przyjęcie, za  przysłowiową polską gościnność oraz za składane z tej okazji ofiary. Część tych ofiar, zgodnie z decyzją Księdza Biskupa, przekazujemy na potrzeby diecezji i parafii. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Większość Państwa, postanowiła, że nadal będą czytane intencje mszalne.

4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
  9.15 różę  MB Łaskawej  – P. Sylwia Rękas
11.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz.

5.    Jutro Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji. W naszej Katedrze zostanie odprawiona o godz. 18.00 uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie ks. Biskup Edward Białogłowski.

6.    Akcję Katolicką i Caritas serdecznie zapraszamy  na spotkanie opłatkowe we wtorek, po Mszy wieczornej.

7.    W tym tygodniu we środę i czwartek obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Niech w naszych codziennych relacjach nie zabraknie ludzkiej życzliwości dla ludzi w podeszłym wieku. Niech wyrazem naszej wdzięczności stanie się także serdeczna modlitwa w ich intencji.

8.   W czwartek wieczorem nowenna do Św. Jana Pawła II, a w piątek nowenna do Św. O. Pio, po Mszy Świętej rannej.

9.    W przyszłą niedzielę Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

10.    „Bóg zapłać” rodzinom z nr 716 – 735 „b” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny od nr  735 „c” – 740 „d”.