II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną też „Niedzielą — Ad Gentes”, obchodzony jest Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Ministranci zbierają ofiary do puszek jako pomoc dla polskich misjonarzy. Dzisiaj także przeżywamy Dzień Żołnierzy Wyklętych – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2. U nas na zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na marzec: „O Ducha nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników”. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

3. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale, adoracja krzyża dla ojców i mężczyzn, a w przyszłą niedzielę dla młodzieży.

4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    915 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
    1115 różę Św. Jana Bosko – P. Anna Kąkol

5. W środę świętego Kazimierza, imieniny Księdza Biskupa seniora, modlimy się w Jego intencji.

6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta”.

7. W piątek Droga Krzyżowa po Mszach Świętych – rano i wieczorem. W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy porannej i Drodze Krzyżówej odwiedzimy chorych w domach. Spowiedź od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

8. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej. Serdecznie zapraszamy.

9. Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania 6-8.03 br.

10. Od dzisiaj Caritas rozprowadza baranki, po 4,00 zł. Poprzez ten zakup wspieramy ubogich.

11. Caritas przysyła skarbonki wielkopostne — jałmużnę wielkopostną; będą rozdawać ministranci. Proszę zabrać jedną skarbonkę na rodzinę i w okresie postu – jak w ubiegłym roku — wrzucamy do nich z tego cośmy sobie odmówili. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przyniesiemy ich jako dar ofiarny na Mszę Świętej.

12. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów Kielnarowskich nr 150 „b” – 158 „a” za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich od159 – 168.

13. Wczoraj zmarł Ks. infułat Józef Sądej, najstarszy kapłan diecezji rzeszowskiej, wieloletni pielgrzym do naszego sanktuarium. Polecajmy Jego duszą Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Pani Łaskawej.