II Niedziela Bożego Narodzenia

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Intencja na styczeń: „O pokój na świecie”.

2. We wtorek uroczystość Objawienia Pańskiego zwane w polskiej tradycji – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko nieszporów. Na wszystkich Mszach poświęcenie kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że mieszkańcy tego domu podobnie jak Mędrcy ze Wschodu są wyznawcami Jezusa Chrystusa i Go kochają.
    Składka na potrzeby misji. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wsparli przez kolędników misyjnym dzieci w Indiach.
    Jest to uroczystość obowiązkowa, tzn. każdy pod grzechem śmiertelnym, ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tym dniu wypada rocznica święceń naszych księży biskupów, modlimy się w ich intencji.
    W celu podkreślenia misyjnego charakteru święta, na Mszach Świętych, procesja z darami będzie miała uroczysty charakter.

3. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 678 – 700 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny od nr 701 – 715. Dziękujemy także młodzieży za wykonaną pracę.

4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W uroczystość Objawienia prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    915 różęMatki Kościoła– P. Anna Ziaja
    1115 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Ireny Korbeckiej.

5. Trwa wizyta duszpasterska:
    poniedziałek: 8.30-20.30
    I Ksiądz – Zawodzie od rdz. Tereszkiewicz do końca
    II Ksiądz – Chmielnik Górny główną drogą od okolic Rozlewni do rdz. Szydełko
    III Ksiądz – Potoki od rdz. Kmiotków, Ziajów i Szalonych do głównej drogi, Bucznik, Lisi Kąt w kierunku kościoła

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

7. Akcja Katolicka zaprasza na opłatek 10 stycznia do kościoła Św. Michała w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00.