II Niedziela Adwentu - 06.12.2015 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na grudzień: „O łaskę prawdziwego nawrócenia w Adwencie”. Składka na cele diecezjalne. Dzisiaj także ogólnopolska zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. która wesprze diecezje i wiernych m.in. w Rosji, na Białorusi, Kazachstanie i Ukrainie.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Michała Archanioła– P. Tadeusz Majewski
    11.15 różę Św. Bartłomieja – P. Józef Ziaja

3. Przypominamy, że Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 17.00 niech nie ustaje nasza gorliwość w tym modlitewnym przygotowaniu na przyjście Pana.

4. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z woli Papieża Franciszka w Kościele rozpocznie się Rok Święty Miłosierdzia. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15 i 17.00.  Na Mszę o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, wraz z rodzicami, na obrzęd poświęceia i wręczenia medalików. Po Mszy spotkanie organizacyjne dla rodziców w kościele.

5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie koła Przyjaciół „Radia Maryja”i „Via”.

6. W piątek Mszy Świętej o godz. 17.00 poświęcenie i wręczenie medalików dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

7. Przyszła niedziela, to niedziela adwentowej radości. To także 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Modlimy się za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.

8. W przyszłą niedzielę, 13 XII, o godz. 16.30 w Katedrze rozpoczną się diecezjalne uroczystości otwarcia Roku Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału.

9. Od dzisiaj rozprowadzamy świece przywiezione przez Caritas. Duże po 12 zł, małe po 5 zł.Młodzież rozprowadza kartki świąteczne.

10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 334 – 340 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika od nr  341 – 347 „a”.