I Niedziela Adwentu - 29.11.2015 r.

1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą nowy Rok Liturgiczny, który w Kościele w Polsce będzie przebiegał pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”.

2. Okres Adwentu to czas radosnego oczekiwania na przyjście do nas Jezusa, Zbawiciela świata. Zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci z lampionami, które są symbolem chrześcijańskiego czuwania — codziennie o godz. 17.00. Tak by jak najwięcej dzieci i młodzieży mogło uczestniczyć w tym nabożeństwie. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki.
    W czasie Rorat, z okazji roku 1050-tej rocznicy chrztu Polski, pragniemy uświadomić sobie rolę Kościoła i świętych w dziejach naszej Ojczyzny. Stąd tytuł tegorocznych Rorat: „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia”- jak wskazuje dekoracja.
    Przed ołtarzem ustawiono tradycyjny adwentowy wieniec, który symbolizuje czuwanie i gotowość na przyjęcie Jezusa. Dziękujemy siostrze Karolinie za wykonanie wieńca.

3. Adwent to czas intensywnej pracy nad sobą, dlatego prosimy zobowiązania abstynenckie składać do puszki z prośbami do Matki Bożej.

4. Dzisiaj młodzież z KSM-u nadal sprzedaje pod kościołem lampiony adwentowe dla dzieci.

5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Kazimierz– P. Władysław Cwynar
    11.15 różę Św. Jan Bosko – P. Anna Kąkol

6. W poniedziałek święto Św. Andrzeja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

7. W tym tygodniu wypada I- czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W I-y piątek miesiąca spowiedź od 16.00. Po Mszy Święta porannej odwiedzimy chorych. Wieczorem po Mszy Świętej zmiana „bilecików” straży honorowej NSPJ.Zapraszamy na adwentowy wieczór modlitewny przygotowujący duchowo do ŚDM, szczególnie młodzież, osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia gości, wolontariuszy i wszystkich chętnych.

9. W piątek kandydaci do bierzmowania rozpoczną swoje rekolekcje w Parafialnym Domu Rekolekcyjnych. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.15 w naszym sanktuarium.

10. W sobotę Msza Św. o godz. 17.00 i nowenna do Matki Bożej.

11. W sobotę po Mszy wieczornej do kościoła przyjdzie do ministrantów, KSM-u i scholii — Święty Mikołaj, zapraszamy członków.

12. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.Jest to także Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na ten cel.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.15 poświęcenie opłatków. Prosimy skarbników, o rozniesienie opłatków. Ofiary przeznaczamy na wyposażenie nowej kaplicy przy cmentarzu. W miejsce P. Anny Kozak prosimy o podjęcie posługi P. Janusza Bazana.

14.   W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać świece przywiezione przez Caritas. Duże po 12 zł, małe po 5 zł.

15. Młodzież z KSM-u, od przyszłej niedzieli będzie sprzedawała kartki bożonarodzeniowe.

16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 320 – 332 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika od nr  334 – 340.

17. W najbliższą sobotę odbędzie się beatyfikacja Polskich Misjonarzy Męczenników z Peru: O. Michała Tomaszewskiego O. Zbigniewa Strzałkowskiego.

18. W sobotę o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem pt. Obrona życia nie jest przestępstwem.