XXXIII Niedziela zwykła – 16.11.2014 r.

1. Dzisiejsza składka inwestycyjna — na nową kaplicę na cmentarzu. Po Mszach Świętych ofiary do puszek na pogorzelców z Chmielnika zbiera: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Sołtysi wsi.
  2. Dziś także, po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 1715 w auli Społecznego Gimnazjum i Liceum Doliny Strugu odbędzie się koncert patriotyczny z okazji święta odzyskania niepodległości, na który zapraszają S. Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie.
  3. Dzisiaj także wybory samorządowe. Mimo rozgoryczeń i zawodów zachęcamy do głosowania na ludzi dobrych i szlachetnych, co jest naszym moralnym obowiązkiem.
  4. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 514 – 526 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny od nr 527 – 538.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     915 różę  Św. Józefa – P. Edward Kawalec
    1115 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski
  6. We wtorek wspomnienie bł. Karoliny Kózka, współpatronki naszej diecezji. W tym roku wypada 100 –lecie jej męczeńskiej śmierci, Serdecznie zapraszamy na Mszę o godz. 1700 z kazaniem. Młodzież
    z Gimnazjum i Liceum Doliny Strugu będzie miała swoja Mszę Świętą o godz. 1200.
  7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.
  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    środa – Bł. Anielę Salawę
    czwartek – Św. Rafała Kalinowskiego, powstańca i karmelitę
    piątek – Ofiarowania NMP
    sobota – Św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego i organistów
  9. W środę, nowenna do Patronów diecezji.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Rozpoczynamy Rok Życia Zakonnego. Diecezjalne rozpoczęcie będzie miało miejsce w I-ą niedzielę Adwentu.
  11. W naszej parafii, w uroczystość Chrystusa Króla dodatkowa Msza Święta o godz. 1300 dla dzieci. Składka w tym dniu na ŚDM w Krakowie w 2016 roku.
  12. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym KSM-u i Akcji Katolickiej. W Rzeszowie uroczysta Msza św. w katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 1200.
  1. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 20 zł.