Św. Szczepan

1. Dziś Św. Szczepana, diakona — pierwszego męczennika. który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest największej ludzkiej ofiary. Msze Święte do południa — jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Składka na Instytut Jana Pawła II. Biskupi udzielili dzisiaj dyspensy od pokarmów mięsnych. Na Mszy o godz. 9.15 obrzęd poświęcania owsa.

2. Życzenia do naszej parafii przysłali Księżą Biskupi, Kuria, Seminarium Duchowne, S. Prowincjalna Felicjanek, Senatorowie, Posłowie, władze samorządowe oraz inne instytucje z terenu Gminy.

3. „Bóg zapłać” wszystkim pracującym przy wykonaniu tegorocznej szopki. Dziękujemy za darowane choinki P. Irenie i Benedyktowi Sitarz, a młodzieży z KSM-u i LSO za ich udekorowanie i wykonanie szopki.

4. Jutro Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina, na Mszy o godz. 6.30 i 17.00. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz obchodzi swoje imieniny. Modlimy się w Jego intencji. Uroczysta Msza Święta w katedrze o godz. 18.00.

5. Z okazji Świętych Młodzianków Caritas diecezjalny organizuje spotkanie rodzin wielodzietnych z terenu Gminy Chmielnik. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego w sobotę o godz. 9.30 w sanktuarium, a później spotkanie w Domu Parafialnym. Jeszcze raz zapraszamy rodziny mające czworo i więcej dzieci.

6. W niedzielę święto Świętej Rodziny, modlimy się o świętość naszych rodzin. Po Mszach Świętych Stowarzyszenie „Razem” z Błędowej będzie zbierało ofiary do puszek jako pomoc dla uczennicy Małgorzaty Czarnota, chorej na białaczkę.

7. W niedzielę po Mszy popołudniowej spotkanie opłatkowe dla scholii, ministrantów, lektorów i KSM-u.

8. W sobotę rozpoczniemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. W jej trakcie zapytamy się, czy istnieje potrzeba czytania intencji mszalnych w ramach ogłoszeń oraz poruszymy temat ŚDM. W tym tygodniu wizyta „kolęda” od godz. 830 do 2000.

I ksiądz — Czarna do Rozlewni stronę kościoła

II Ksiądz — Kozia Góra, od Zawiłów, Rusinków i Ostrowskich

9. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 624 – 642 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarę na sanktuarium. W sobotę po godz. 11.00 prosimy rodziny od nr645 – 661.

10. Odtworzono nagrane kiedyś fanfary przez P. Stanisława Ziaję, którez po\wrotem będą towarzyszyć odsłonięciu i zasłonięciu cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do pojawienia się tego elementu, związanego z sanktuarium.