Św. Rodzina

1. Dziś uroczystość Świętej Rodziny. Modlimy się o świętość naszych rodzin. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie opłatkowe LSO, KSM- u i scholii. Dzisiaj także stowarzyszenie „Razem” zbiera ofiary dla chorej na białaczkę uczennicy SGDS.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W Nowy Rok prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różęNarodzenia NMP– P. Stanisława Oczoś
    11.15 różę Św. Kingi – P. Krystyna Grządziel.

3. Jutro wypada II-a rocznica śmierci Ks. abp Ignacego Tokarczuka. Polecamy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

4. W środę zakończenie starego roku. O godz. 15.00 uroczysta Msza Święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Za uczestnictwo można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. We czwartek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie nieszporów. Jest to święto obowiązkowe tj. każdy katolik pod grzechem śmiertelnym ma obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.

6. W I-y piątek odwiedzimy chorych. Spowiedź przed I-ym piątkiem od godz. 16.00. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 i nabożeństwie, wymiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.

7. W tym tygodniu wypada I-a sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i sobotę miesiąca.

8. W tym tygodniu wizyta duszpasterska:
    Poniedziałek od godz. 8.30 do 20.30
    Jeden ksiądz jedna stronę, drugi drugą stroną do szkoły Podst. Nr 3
    Trzeci ksiądz – od 9.00 — domy nad szkołą od P. Pyziaków, do Nurcków, Zawodzie od Niziołów do P. Chrobak, Chmiel.
    Wtorek od godz. 8.30-20.30
    Jeden Ksiądz od Czarników w stronę kościoła do Leniartów, Siwców, Majewskich. Od P. Stanisława Dziury, Ziajów do Zaborowskich oraz domy przy drodze od Kaplitów do sklepu
    Drugi Ksiądz Kielnarowa za rzeką od Płodniów, Welców w stronę kościoła do Pietrasów i dalej Zawodziem od P. Adamskich w kierunku do Szelów, Franczaków.
    Trzeci Ksiądz – Ukraina od Szczepańskich, domy za lasem, Debrze, Grabówka.
    Środa od godz. 8.30 -12.30
    I Ksiądz — Lisi Kąt od lasu, od Płodniów, Kędziorów w stronę kościoła do Kołodziejów, Oczosiów i Szyszków
    II Ksiądz – Średnica od rdz. Balawender, potem domy wzdłuż drogi od Bazanów, Kotarbów do P. Majchrowskich, Szela, Gibała.
    III Ksiądz – Zawodzie – Działy od Ł. Kozak do P.Biśto, Fuglewicz.

9. Staramy się w czasie wizyty duszpasterskiej odwiedzić w pierwszej kolejności jak najdalsze osiedla, aby trudne odcinku przejść za dnia. Trasy wzdłuż oświetlonej drogi, zostawiamy na końcu kolędy.

10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

11. „Kolędnicy misyjni”, którzy odwiedzą Państwa domy, od poniedziałku, będą zbierać w tym roku — na dzieci w Indiach. Odwiedzą Jarząbki, Chmielnik Górny, Lisi Kąt i Pańskie. Dziękujemy za życzliwe ich przyjęcie.

12. Wraz z Caritasem diecezjalnym dziękujemy wszystkich zaangażowanym we wczorajsze spotkanie rodzin wielodzietnych. Dziękujemy parafialnemu Caritas, LSO, Ksm-owi, młodzieży ze szkolego koła Caritas przy SGDS-u.

13. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 645 – 661 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarę na sanktuarium. W środęprosimy rodziny od nr678 – 700.