III Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela Adwentu nazwana jest niedzielą radości. Adwentowa radość wypływa z oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    915 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras
    1115 różę NSPJ – P. Małgorzata Tereszkiewicz

3. Roraty codziennie o godz. 1700, tylko w piątek o godz. 1800 ze względu na spowiedź.

4. We wtorek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją przeżywać po Mszy Świętej porannej.

5. W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawniej Suche Dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.
  6. W piątek nowenna do świętych Patronów naszej diecezji.

7. Spowiedź w naszej parafii w piątek (19.12). Początek o godz. 930-1200 z przerwą 1030-1100. Po południu od 1500 do 1800 z przerwą 1630-1700. Bardzo prosimy o skorzystanie za sakramentu pokuty, aby właściwe przeżyć święta Bożego Narodzenia. O godz. 900, na rozpoczęcie spowiedzi – nabożeństwo pokutne. Serdecznie zapraszamy Módlmy się w rodzinach o dobra spowiedź adwentową.

8. Zapisy dzieci do chrztu i katecheza chrzcielna w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Będzie jeszcze w grudniu chrzest – w dzień Świętego Szczepana.

9. Składka z przyszłej niedzieli – inwestycyjna na kaplicę na cmentarzu.

10. Zachęcamy do zakupu świec wigilijnych oraz kartek bożonarodzeniowych, sprzedawanych przez KSM.

11. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 587 – 608 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarę na sanktuarium oraz ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny od nr 609 – 623. Nie ma potrzeby kupowania kwiatów.

12. Zespół Szkół w Chmielniku, z okazji roku poświęconemu Oskarowi Kolbergowi; zaprasza na spotkanie środowiskowe we wtorek tj. 16 grudnia na godz. 1600 w sali gimnastycznej w budynku Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku. Na widowisko zaprasza Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół.

13. Małżeństwa mające trudności z poczęciem dziecka, a które chciałyby skorzystać z naturalnej metody leczenia – zgodnej z nauką Kościoła, CM „Medyk” zaprasza na konsultacje. Szczegóły na plakacie.