I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą nowy Rok Liturgiczny, który
  w Kościele w Polsce będzie przebiegał pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

 2. Okres Adwentu to czas radosnego oczekiwania na przyjście do nas Jezusa, Zbawiciela świata. Zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci z lampionami, które są symbolem chrześcijańskiego czuwania — codziennie o godz. 17.00. Tak by jak najwięcej dzieci i młodzieży mogło uczestniczyć w tym nabożeństwie. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki.
  W czasie Rorat, z okazji roku życia konsekrowanego, który też dzisiaj rozpoczynamy z całym Kościołem, pragniemy uświadomić sobie wielką rolę zakonów na przykładzie Św. Teresy z Avilla. Stąd tytuł tegorocznych Rorat: „Solo Dios basta” czyli „Sam Bóg wystarczy”- jak wskazuje dekoracja.
  Przed ołtarzem ustawiono tradycyjny adwentowy wieniec, który symbolizuje czuwanie i gotowość na przyjęcie Jezusa. Dziękujemy siostrom za wykonanie wieńca.

 3. Dzisiaj w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie uroczysta Msza Święta o godz. 14.00 na rozpoczęcie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Po Eucharystii świadectwa i koncert. Szczegóły na plakacie.

 4. Adwent to czas intensywnej pracy nad sobą, dlatego prosimy zobowiązania abstynenckie składać do puszki z prośbami do Matki Bożej.

  Dzisiaj młodzież z KSM-u sprzedaje pod kościołem lampiony adwentowe dla dzieci.

 5. W tym tygodniu wypada I- czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W I-y piątek miesiąca spowiedź od 16.00. Po Mszy Święta porannej odwiedzimy chorych. Wieczorem po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe. W czasie Eucharystii o godz. 17.00 kandydaci do bierzmowania otrzymają medaliki. Po Mszy Świętej zmiana „bilecików” straży honorowej NSPJ.

 7. Zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 17.00 i nowennę do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej do kościoła przyjdzie do ministrantów, KSM-u i scholii — Święty Mikołaj, zapraszamy członków.

 8. Nasz kościół parafialny jest sanktuarium. Przybywaj liczni pielgrzymi, aby tutaj się modlić. Starajmy się sami przychodzić do świątyni z głęboką wiarą, że dzięki Matce Łaskawej zostaniemy wysłuchani. Niech wyrazem tej wiary i gorliwości będą składane do puszki nasze podziękowania i prośby. W tych intencjach modlimy się we wspólnocie w czasie sobotniej nowenny.

 9. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.Jest to także Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tego powodu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na ten cel.

 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.15 poświęcenie opłatków. Prosimy skarbników, o rozniesienie opłatków. Ofiary przeznaczamy na nową kaplicę przy cmentarzu.

  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
  9.15 różęNSPJ – P. Janina Szela
  11.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz

 11.   W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać świece przywiezione przez Caritas. Duże po 12 zł, małe po 5 zł. Młodzież z KSM-u będzie sprzedawała kartki bożonarodzeniowe.

 12. Kuria Diecezjalna organizuje kurs dla fotografów i kamerzystów 1 — 4grudnia br. w InstytuciePastoralnym w Rzeszowie. Szczegóły w kancelarii.

 13. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 540 – 569 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny od nr 570 – 585.