XXVI niedziela zwykła - 29.09.2024 r.

1. Liturgia wspomina dziś świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Składamy serdeczne życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie ks. Rafałowi: życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki świętych Archaniołów i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Józefa Sebastiana Pelczara  – P. Jan Jaworski
    11.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski
  3. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, w niedziele o 15.30. Zapraszamy starszych, młodzież oraz wszystkie dzieci; za udział w różańcu będą otrzymywały naklejki. Zachęcamy do wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w kościele i w rodzinach.
  4. Katecheza dla dorosłych we wtorek, po Mszy wieczornej w auli Domu Parafialnego.
  5. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy porannej, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
  6. Kandydaci do bierzmowani otrzymają różańce w środę na Mszy Świętej wieczornej.
  7. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Modlimy się na różańcu za powołanych i o nowe powołania.
  8. W piątek po Mszy Świętej porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 16.30 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta oraz zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  9. W I-ą sobotę miesiąca zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej. Szczególnie kierujemy zaproszenie do  rodzin spodziewających się dziecka oraz pragnących tę łaskę wyprosić.
  10. W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszego Pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej otrzymają różańce. Po Mszy spotkanie dla rodziców.
  11. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza dla rodziców i chrzestnych we czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  12. U nas w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Odpust w Zabratówce; Ks. Proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają.
  13. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.
  14. W przyszłą niedzielę odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 749 – 755 „a” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 755 „b” – 765.