Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Składka na radio Via.
  2. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego połączona z nabożeństwami majowymi. Zachęcamy do udziału.
  3. We wtorek Dzień Matki. Polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, a dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie.
  4. W piątek o godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 nabożeństwo majowe i Eucharystia.
  5. W sobotę święcenia kapłańskie w katerze rzeszowskiej o godz. 10.00, w tym pochodzącego z naszej parafii diakona Jakuba Dzierżaka. Uroczystość będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Polecajmy kandydatów do święceń naszej modlitwie.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwane w polskiej tradycji – Zielone Święta. Za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu….” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. W przyszłą niedzielę ks. Jakub odprawi prymicyjną Mszę Święta o godz. 11.15. Za udział można zyskać odpust zupełny. Wcześniej procesyjne wyjście z plebanii o godz. 11.00 i przywitanie neoprezbitera. Ze względu na ograniczenia państwowe, miejsca w kościele zostawmy dla rodziny Prymicjanta.
  8. „Bóg zapłać” rodzinom nr 395 – 413 „a” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę. W sobotę prosimy rodziny z nr 423 – 441.