IV Niedziela zwykła

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowe i cele diecezjalne. Intencja na luty: „Módlmy się za chorych, aby swoje cierpienia łączyli z krzyżem Jezusa.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę  Św. Faustyny  – P. Władysława Sitarz
    11.15 różę MB Różańcowej – P. Bronisława Szyszka.
  3. Jutro  – 2 lutego — święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.15,  9.15 i wieczorem o godz. 17.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach Świętych, prosimy przynieść świece. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji Sióstr zakonnych, szczególnie pochodzących z naszej parafii i Sióstr Felicjanek tutaj pracujących. Składka przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w diecezji.
  4. We wtorek poświęcenie jabłek, z okazji Św. Błażeja, patrona chorób gardła, na każdej Mszy Świętej.
  5. We czwartek wspominamy Św. Agatę. Na wszystkich Mszach poświęcenie soli i chleba. Po Mszy Świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta”.
  6. W I-y piątek miesiąca, rano odwiedzimy chorych. Spowiedź od 16.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe, a po nim zmiana biletów straży honorowej NSPJ.
  7. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i sobotę miesiąca.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych Społeczny Komitet Sportowców oraz Rada Sołecka w Chmielniku będą zbierać ofiary do puszek jako pomoc dla uczennicy — Aleksandrze Tereszkiewicz, chorej na białaczkę. To drugi przypadek w naszym środowisku, w tym roku. Zachęcamy do ofiarności.
  9. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 740 „e” – 748 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty  i ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny od nr  749 – 755 „a”.