Wniebowstąpienie Pańskie - 28.05.2017 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwamy w nowennie do Ducha Świętego. Składka na radio Via. Zbiórka do puszek dla ofiar wojny w Syrii.
  2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00, dzieci z klasy III-ej po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy Świętej, módlmy się z nich oraz za ich rodziny.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
  4. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej, rozpoczynają „Biały tydzień”.
  5. W środę święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych; a w czwartek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. W tym dniu będziemy się modlić o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W piątek po godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; w tym czasie spowiedź. O godz. 18.00 nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Świętej zmiana bilecików straży honorowej NSPJ. W piątek będziemy przeżywać będziemy rocznicę konsekracji naszej Katedry.
  7. W I-ą sobotę procesja z kopią Obrazu Matki Bożej Łaskawej i zawierzenie poszczególnych stanów.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu….” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowe. W tym Dniu wypada X Święto Dziękczynienia, które przeżywamy jako  dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II w ramach roku Św. Brata Alberta. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  9. W przyszłą niedzielę przypada też 50-ta rocznica święceń kapłańskich ks. prałata Tadeusz Wołosza. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą Jubileuszową o godz. 11.15, aby wspólnie dziękować za dar kapłaństwa i prosić o dalsze Boże błogosławieństwo dla Jubilata i dar nowych powołań, szczególnie z naszej parafialnej wspólnoty. Młodzież z KSM-u zaprasza na program słowno — muzyczny o godz. 10.45.
  10. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci „z Komunii” za dar ołtarza – nowe obrusy na wszystkich ołtarzach i ołtarzykach oraz trybularz i „łódkę”.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom dzieci, które dziś po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej za posprzątanie kościoła, placu, wykoszenie traw, wymycie żyrandoli i ofiarowane kwiaty.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 358-366 „d”. Trzeba ozdobić kościół  zielonymi gałązkami, bo wypadają „Zielone Świątki”.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Śp. Jan Szmuc. Modlimy się o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek…