V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc maj: „O nowe powołania kapłańskie i zakonne”. Składka na Seminarium Duchowne. O godz. 13.00 dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a później Msza Świ.ęta

2. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 19 – 23 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika od nr 25 – 40. Prosimy więcej numerów, bo trzeba posprzątać gruntowniej przed odpustem, także na podcieniach.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzaty Tereszkiewicz
    11.15 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras

4. W środę Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

5. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Próba dla dzieci z rocznicy (klasa III), w czwartek o godz. 17.00

6. W piątek uroczystość Św. Stanisława Biskupa – Patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

7. W piątek spowiedź przed odpustem od godz. 16.30, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Po Mszy Świętej wieczornej udamy się na cmentarz, aby nieść pomoc naszym zmarłym. Bardzo prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarza.

8. W sobotę rozpoczniemy nasz odpust. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Jan Wątroba, po której odbędzie się procesja eucharystyczna. Słowo Boże w tym dniu będzie głosić ks. Łukasz Hendzel. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Na Mszy o godz. 18.00 błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym.

9. Niedziela – II dzień odpustu. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.15 przewodniczyć będzie Ks. Infułat Stanisław Mac. Po Mszy Świętej procesja z kopią obrazu Matki Bożej Łaskawej. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu.

10. W sobotę na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klasy III – wypada I-a rocznica Komunii Świętej. Prosimy rodziców, aby przyprowadzić dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

11. Zapraszamy na odpust Straż Matki Bożej Łaskawej, zespoły ludowe, harcerzy i zuchy. Prosimy, aby wszystkie chorągwie i feretrony były niesione w czasie procesji.

12. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, w ciągu tygodnia podczas nabożeństw majowych, aby dzień odpustu przeżywać z czystym sercem.

13. Sklepik z dewocjonaliami będzie otwarty w czwartek po Mszy Świętej wieczornej oraz podczas odpustu.

14. W związku ze śmiercią S. Izabelii Rudnickiej, parafia organizuje wyjazd na pogrzeb do Krakowa. Zapisy w zakrystii. Wyjazd we wtorek o godz. 7.00 z parkingu przy Domu Parafialnym.