Pielgrzymka do Medjugorie

Jedziemy na pielgrzymkę!

Z radością informujemy, że wraz z biurem podróży ZIBI Travel organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Medjugorie. Serdecznie zapraszamy Was do wspólnego duchowego doświadczenia wyjazdu do miejsca, w którym Maryja daje ogromne dary duchowe już od bardzo długiego czasu.  Zapisy w Zakrystii Sanktuarium, w czasie zapisu trzeba zapłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.

Serdecznie zapraszamy! Szczegóły u ks. Jakuba, lub przez Messenger.

Kochani, na początek garść najistotniejszych informacji:
- daty: 29.08 – 04.09.2023r.
- organizator: ZIBI Travel i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku
- cena: 1700 zł
- w cenie: przejazd autokarem klasy LUX i wyżywienie 6 śniadań i 6 obiadokolacji

- w cenie: 6 noclegów w hotelach *** ( 1 nocleg w Chorwacji, 5 noclegów Medzjugorie)
- także w cenie ubezpieczenie

- opieka pilota/przewodnika na całej trasie przejazdu

Dodatkowo płatne:

▪ bilety wstępu – 5 Euro

Wycieczki fakultatywne:

▪ Całodzienny rejs statkiem (z grillowaną rybą, rakiją i winem bez ograniczeń) – 40,00 Euro/os

Chcemy przedstawić Wam również ramowy plan naszego pielgrzymowania:

1 dzień (29.08):

Wyjazd z Rzeszowa o godz.2.00. przejazd przez Słowację, Węgry do stolicy Chorwacji – Zagrzebia. Krótkie zwiedzanie miasta – Kaptol, Gradac, kościół św. Marka, średniowieczna starówka z Krwawym Mostem, kościół NMP — nawiedzenie miejsca pochówku Bł. Alojze Stepinca. Zakwaterowanie w hotelu – czas wolny, obiadokolacja i wypoczynek na gorących termach.

2 dzień (30.08):

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do chorwackiej Częstochowy – Mariji Bistricy, Msza św. Przejazd do Medzjugorie . Po drodze postój w sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Vepricach oraz w Makarskiej – stolicy riwiery o tej samej nazwie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień (31.08):

Po śniadaniu — Góra Objawień — Podbrdo we wsi Bijakovici, gdzie wizjonerzy widzieli Maryję na początku objawień. Miało to miejsce pod koniec czerwca 1981 roku. W dzień i w nocy można tutaj spotkać grupy pielgrzymów, które wspinają się do miejsca pierwszego objawienia zaznaczonego pagórkiem z kamieni, na którym stoi krzyż. Na szlaku różańcowym są ustawione płaskorzeźby przedstawiające Radosne i Bolesne Tajemnice Różańca dzieło prof. Carmela Puzzolo z Florencji. Powrót do sanktuarium — msza święta. Po mszy kościół św. Jakuba, wspólnota Cena Colo, obiadokolacja, czas wolny na zakupy dewocjonaliów, nocleg.

4 dzień (01.09):

Dla chętnych wyjście we wczesnych godzinach porannych na Kriżevac – z górującym betonowym krzyżem na pamiątkę 1900 rocznicy śmierci Jezusa . W tym miejscu wierni dają wyraz swojej pobożności idąc od stacji do stacji Drogi Krzyżowej. Na początku były one oznaczone drewnianymi krzyżami, w 1988 roku postawiono przy tych krzyżach płaskorzeźby z brązu wykonane przez włoskiego rzeźbiarza Carmela Puzzolo. Kriżevac stał się miejscem rozważania Męki Chrystusowej i Kalwarią medziugorskiego sanktuarium. Powrót do hotelu. Po śniadaniu, czas wolny w Medzjugorie — Msza św. Po południu przejazd na taras widokowy na Wodospady Kravica (największy wodospad w Bośni i Hercegowinie). Powrót do Medzjugorie na obiadokolację i nocleg.

5 dzień (02.09):

Po śniadaniu wyjazd do Etno Selo, gdzie zobaczymy typową wioskę hercegowską. Przejazd do Mostaru – zwiedzanie starówki tureckiej – Kujundziluk, meczet, Stary Most, czas wolny. Przejazd do jedynego w Europie klasztoru tańczących derwiszy w Blagaju. Powrót do Medzjugorie. Uczestnictwo w wieczornych modlitwach. Obiadokolacja i nocleg

6 dzień (03.09):

Śniadanie, czas wolny lub fakultatywnie całodzienny rejs statkiem na wyspę lawendy Hvar oraz Półwysep Peljeśac (z grillowaną rybą, rakiją i winem). Krótkie zwiedzanie miasteczka Trpanj, Kąpiel w kryształowej zatoce Duba, przepłynięcie do Sucuraju na Hvarze – msza św. w kościele św. Jerzego, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień (04.09)

Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd non stop do Polski. W miarę możliwości czasowych krótki postój w Ludbregu – sanktuarium Cudu Eucharystycznego.