Rekolekcje LSO

W naszej parafii nie tylko bierzmowani, mieli swój czas na zadumę i modlitwę we własnym gronie. Nasi ministranci młodsi i starsi również mieli taką okazje. Dnia 15 marca pod przewodnictwem ks. diakona Rafała Wesołowskiego, grupa naszych ministrantów mogła rozszerzyć swoją wiedzę na tematy posługi przy ołtarzu oraz ogółu Bożej miłości podczas wielu wybitnych konferencji prowadzonych przez diakona, który bardzo chętnie rozwiewał wszelkie wątpliwości oraz dzielił się swoją wiedzą na tematy związane z kościołem. Głównymi tematami konferencji było : Ustanowienie Eucharystii, Historia celebracji oraz codzienne życia Eucharystią. Nie obyło by się również bez pracy w grupach gdzie starsi, doświadczeni ministranci dzielili się swoimi  wieloletnimi doświadczeniami i tłumaczyli niezrozumiałe dla młodszych kolegów zagadnienia. Na rekolekcjach nie zabrakło czasu ani na modlitwę ani na chwile relaksu. W sobotę w drugim dniu rekolekcji odbyła się wspólna Msza Święta, a wieczorem jedna z sal szkolnych zamieniła się w sale kinową w której wszyscy wspólnie zobaczyli projekcje filmu pt. „Chata”, w którym bardzo wyraźnie było widać jak bardzo Bóg kocha każdego z nas.

Rekolekcje niestety nie trwały długo ale, tu nie liczy się długość czasu tylko jakość, a z pewnością każdy z członków Chmielnickiego LSO po rekolekcjach powrócił do domu z jeszcze większym pokojem w sercu,  wiedzą w głowie i już nie może się doczekać kolejnych tak wspaniale spędzonych rekolekcji.

Sebastian Nazimek