Odpust parafialny św. Bartłomieja

Tradycyjnie mieszkańcy Chmielnika uczcili patrona swojego kościoła, w sobotę 24 sierpnia. Przy okazji odpustu, odbyły się uroczystości dożynkowe. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Jacek Szczęch, profesor i ojciec duchowny naszego Seminarium Duchownego.

To o tym  Apostole Jezus powiedział przy powołaniu, że to „prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu”, a sam Św. Bartłomiej pociągnięty do Zbawiciela wypowiada jako pierwszy swoje wyznanie wiary. Spotkanie z Jezusem zmienia całkowicie jego życie, aby na jego końcu złożyć największą ofiarę, ofiarę z własnego życia w imię oddania się bez reszty misji głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

Zgodnie z parafialną tradycją złożono podziękowania za tegoroczne plony. Poświecono wieńce dożynkowe oraz chleb upieczony z mąki z tegorocznego zboża, który do ołtarza w uroczystej procesji, przynieśli przedstawiciele parafii.