Nowi kandydaci na ministrantów

Ostatnia sobota – 09.03 br., była szczególnie radosnym dniem dla całego parafialnego grona Służby Liturgicznej. Podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00, nasza ministrancka wspólnota powiększyła się aż o dziewięciu chłopców.

Po homilii, zaczął się sam obrzęd wprowadzenia do służby nowych ministrantów. Ksiądz proboszcz pobłogosławił komże i pokropił je wodą święconą. Nastąpił najbardziej spektakularny moment Promocji — kandydaci otrzymali komże, a wcześniej złożyli zobowiązanie ministranckie oraz otrzymali błogosławieństwo Kościoła.

Ks. Proboszcz pogratulował on nowo przyjętym członkom Służby Liturgicznej. Zauważył, że bycie ministrem jest powodem do dumy, a także źródłem pozytywnej zazdrości u innych. Zachęcił pozostałych chłopców starszych i młodszych do pójścia w ślady naszych nowych kolegów. Szczęśliwa dziewiątka zajęła miejsce przy Ołtarzu i po raz pierwszy jako ministranci w pełni służyli do Eucharystii.

Cała Służba Liturgiczna wita radośnie w swych szeregach nowe osoby. Życzymy Wam, abyście nie ustawali w gorliwości i wytrwałości w tym Powołaniu. Niech tę Służbę realizować będziecie ze szczęściem!

Obiecujemy Wam wsparcie zarówno modlitewne jak i bardziej przyziemne.