Koncert wokalno-organowy

Dzieła takich autorów jak: F.P. Tosti, P.C.Saint-Saens, J. Maklakiewicz, M. Lorenc, G. Caccini, H. Seroka, J. S. Bach, P. Mascagni, Mikołaj z Krakowa, J,L. Krebs usłyszeli uczestnicy koncertu wokalno-instrumentalnego, który odbył się 2 maja br. w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku.

Utwory wykonali: prof. Marek Stefański (organy) — adiunkt Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Magdalena Dobrowolska (solistka Filharmonii Narodowej).

Mottem koncertu było zdanie „Ave Maria w muzyce”. Przez piękno muzyki artyści pragnęli oddać chwałę Bogu i Jego Matce.

Organizatorem koncertu byli Magdalena Dobrowolska [pochodząca z naszej parafii oraz Michał Bielecki nasz organista, we współpracy z parafią i księdzem proboszczem.

Obecne organy piszczałkowe w świątyni pochodzą z 1981 roku i liczą 34 głosy. Ich budowniczym był śp. Stanisław Ziaja, nasz wieloletni organista.

Mamy nadzieję, że koncerty organowe wpiszą się na stałe w tradycję chmielnickiej świątyni.