Dzień Chorego w DPS

Mieszkańcy Domu zgromadzili się w pięknej Kaplicy pw. św. Ojca Pio, gdzie została odprawiona o godz. 12.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks.Bpa Edwarda Białogłowskiego,  który także wygłosił okolicznościowe kazanie. Mówił między innymi: „Siła do służby nie tkwi w naszych mięśniach, ale w miłości, którą mamy czerpać od Pana Jezusa (…) Bez miłości nie ma możliwości skutecznego posługiwania (…) Jeśli chcemy uczynić wiele dla Boga i ludzi stańmy się ołówkiem w ręku Boga.

Mszę św. celebrowali także Dyrektorzy Caritas – ks.Stanisław Słowik i ks.Władysław Jagustyn, miejscowi kapłani, którzy na co dzień posługują jako kapelani – ks. proboszcz Mariusz Cymbała i ks.prałat Tadeusz Wołosz oraz mieszkaniec domu ks.Tadeusz Bernat.

Po zakończonej Eucharystii ks.Biskup odwiedził Mieszkańców w ich salach udzielając im błogosławieństwa i przekazując okolicznościowy obrazek.