PIelgrzymka Domowego Kościoła

Ostatnie wspólne przedwakacyjne spotkanie małżeństw zrzeszonych w Domowym Kościele, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, było okazją do radosnego zwieńczenia rocznej pracy i formacji. Tradycyjnie dziękczynienie za rok formacji odpowiedzialni za Ruch zorganizowali w naszym sanktuarium  Matki Bożej Łaskawej.

Wszystkich pątników, tych pieszych idących ze Słociny jak i zmotoryzowanych powitał kustosz – ks. Mariusz Cymbała. Uroczystej Mszy przewodniczył pasterz naszej diecezji ks. Bp Jan Wątroba. Na zakończenie rozpoczęło się posyłanie par animatorskich na rekolekcje wakacyjne. Symbolem tego posłania były wręczane przez biskupa świec, będące wezwaniem do siania ziarna Bożego Słowa.

Po Eucharystii był czas na agapę i, jak to nazwali organizatorzy, wspólne biesiadowanie w mocy Ducha Świętego.

Uczestnicy dziękowali za cały rok pracy i wspólnej formacji w Domowym Kościele. Jest to również okazja, aby uprosić przez wstawiennictwo Maryi, potrzebne łaski na rozpoczynające się wakacj