Jubileusz 25-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej im. Św. O.Pio

Dnia 24 września miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Chmielniku. Uroczystości rozpoczęły się powitaniem gości w budynku DPS-u, przez ks. Kustosza Mariusza Cymbała, proboszcza. Księża Biskupi poświęcili nową nastawę ołtarzową.

Punktem centralnym była Msza Św. w kościele parafialnym Matki Bożej Łaskawej, której przewodniczył J.E. ks. Bp Kazimierz Górny, we wspólnocie dwudziestu kapłanów. Słowo Boże wygłosił J.E. Ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz. Po Mszy św. obchody przeniosły się do budynku Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu, gdzie zaproszeni goście zobaczyli prezentację obrazującą dzieje DPS-u. Uroczystości jubileuszowe zgromadziły przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji oraz władze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek.

Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie byli m. in.
Ewa Leniart- Wojewoda Podkarpacki,
Stanisław Kruczek – Marszałek Województwa Podkarpackiego,
Krystyna Wróblewska – poseł na Sejm,
Bogusława Wybraniec — doradca prezydenta RP d/s osób niepełnosprawnych
Agnieszka Gabrowska – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie,
Małgorzata Dankowska – Kierownik Wojewódzkiego Polityki Społecznej,
Maciej Szymański – dyrektor PEFRON-u.

Podczas uroczystości goście wysłuchali prelekcji P. Tomasza Janika pt. „ Działalność DPS w Chmielniku. Następnie uczniowie Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu przedstawili swój program artystyczny o Świętym Ojcu Pio, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Na przestrzeni ostatnich lat, m.in. dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Regionalnego, placówka została rozbudowana, poprawiła się jakość usług i życia mieszkańców, a pracownicy podczas licznych szkoleń podnieśli swoje kwalifikacje.