Jasełka

Diabły, anioły, pasterze, królowie i Święta Rodzina — a wszystko to można było zobaczyć w Jasełkach przygotowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Chmielniku.

Przeżyte niedawno święta Bożego Narodzenia wprowadzają nas w niecodzienny nastrój. Warto na chwilę oderwać się od pędzącej rzeczywistości i wczuć się w ten szczególny, czarowny, rozlewający się na wszystkie serca, świąteczny nastrój.

Żeby nie było zbyt wzniośle i „sztywno”, ksiądz Krzysztof Szot i parafialny oddział KSM-u przygotowali nie tylko piękne, ale i zabawne przedstawienie jasełkowe. Komiczne dylematy diabła, zdenerwowanie Heroda czy popisy Śmierci króla nagradzane były gromkimi brawami.

Jasełka były przeżyciem dla wszystkich nie tylko młodszych, ale też i starszych. Uświadomiły zebranym, że Jezus przychodzi do nas w każdym czasie, także i dziś.