Pielgrzymka trzeźwościowa

Pod hasłem “Ku trzeźwości narodu z pomocą Apostołów trzeźwości” – już po raz trzynasty w Miejscu Piastowym odbyła się Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Jak co roku, z naszej parafii, pod przewodnictwem Ks. Proboszcza, wyjechała pielgrzymka tych, którym leży na sercu sprawa trzeźwości.

Uroczystej Eucharystii, będącej centrum spotkania, przewodniczył Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, a Słowo Boże wygłosił bp Tadeusz Bronakowski.

– Zamiast radości i wesela w naszych rodzinach panuje smutek i płyną łzy. Spójrz, Boże, na łzy milionów dzieci, które żyją w lęku przed własnymi rodzicami. Spójrz na łzy matek i ojców, które płaczą nad losem uzależnionych od alkoholu dzieci. Policz łzy żon i mężów, którym alkohol odebrał najbliższą osobę – mówił w homilii bp Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski. Tłumaczył: – Spotykamy się, gdyż mamy za co przepraszać Pana Boga – za wszystkie grzechy związane z uzależnieniem od alkoholu. Chcemy także błagać Boga – Nie zostawiaj nas na pastwę naszego grzechu.

– Jesteśmy ludźmi zawierzenia Bogu – dlatego tu przybywamy, by przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła, bł. Bronisława Markiewicza czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i Sługi Bożego Ks. kard Stefana Wyszyńskiego; wypraszać potrzebne łaski, by prosić o trzeźwość w rodzinach, w naszej Ojczyźnie. – Naszą siłą jest modlitwa!

Po skończonym spotkaniu wróciliśmy pewni, że sprawa trzeźwości to obowiązek patriotyczny i religijny. Spotkanie relacjnowały telewizja Trwam, radio Maryja i Radio Fara.