Odpust Św. O. Pio - A.D. 2017

„Miłość jest królową cnót. Jak perły złączone są nitką, tak cnoty połączone są miłością. Jeśli zerwie się nitka, to perły rozsypią się, tak też giną cnoty, jeśli słabnie miłość” (św. Ojciec Pio)

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Ojca Pio (23.09) mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Diecezji Caritas Rzeszowskiej w Chmielniku przeżywali swój odpust. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Władysław Jagustyn, a Słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Słowik  – Dyrektorzy Caritas Diecezji Przemyskiej.

W homilii podkreślił, potrzebę wierności na wzór bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz wskazując na Św. O. Pio mówił o gorliwości w niesieniu pomocy potrzebujący.

Po zakończonej Mszy św. Modlitwą Anioł Pański objęto Ojca Świętego, pracujące Siostry Felicjanki, Pracowników oraz wszystkich którzy przyczynili się do powstania tego „Domu ulgi w cierpienie” i nieustannie troszczą się o jego funkcjonowanie. Pamiętano także o żyjących i zmarłych mieszkańców.

W uroczystości wzięli udział nie tylko mieszkańcy i pracownicy ale i licznie przybyli goście.