Koncert kolęd

Czas świąt Narodzenia Pańskiego i czas poświąteczny to doskonała okazja, aby uwielbiać Boga za tajemnice Wcielenia Syna Bożego poprzez śpiew kolęd i pastorałek. Z tej okazji w dniu 29 stycznia br. w naszym Sanktuarium po wieczornej Mszy św. odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Swój dorobek artystyczny zaprezentowali: Chór dziecięcy „Mały Cantus” z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli i Chór dziewczęcy „Puellarum Cantus” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli pod dyrygenturą Katarzyny Pisela. Festiwal uświetnił również swoim występem Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej pod dyrygenturą p. Justyny Szela-Adamskiej.

Wszystkich artystów przywitał, Proboszcz parafii, a zarazem kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, który po zakończeniu podziękował wszystkim wykonawcom, dyrygentom, zgromadzonej publiczności za obecność,  operatorom światła i dźwięku i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Festiwalu.  O oczywiście nie zabrakło długich i gromkich braw. Następnie wszyscy artyści spotkani się przy wspólnym stole.

To była prawdziwa uczta duchowa.

Ks. Ryszard Sowa