Dzień Chorego 2017 r.

W piątkowe przedpołudnie 10 lutego mieszkańcy  DPS  Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Chmielniku, o godz. 9.00 modlili się wspólnie podczas Mszy św. połączone z udzieleniem Sakramentu namaszczenia chorych, której przewodniczył ks. Prałat Tadeusz Wołosz.  Oprawę muzyczną przygotował p. Mariusz Wrona wraz z Paniami  administracji.

Po zakończonej modlitwie wszyscy udali się do Świetlicy, gdzie z mieszkańcami Domu spotkali się uczniowie Szkół Podstawowych naszej parafii wraz z opiekunami. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności artystyczne, a wśród nich miały miejsce: wspólny śpiew, występ zespołu,  oraz prezentacja scenki  i tekstów przygotowanych przez p. Małgorzatę Tereszkiewicz, które przypominały  zebranym gwarę chmielnicką, podhalańska i śląską.  Mieszkańcy DPS-u przyjęli występy uczniów gromkimi brawami. Wyrazy wdzięczności do przybyłych Gości skierowała również siostra Manuela —  Dyrektor DPS-u.

W sobotę 11 lutego w dzień Matki Bożej z Lourdes w chmielnickim kościele zgromadzili się chorzy. Mszę Świętą z udzielniem sakramentu chorych celebrował ks. Ryszard Sowa, a homiię wygosił ks. Tadeusz Wołosz.

Ks. Ryszard Sowa