Zmarł ks. Józef Południak

W dniu 18 kwietnia 2016 r. zmarł Ksiądz Prałat Józef Południak emerytowany proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Rembertowie Grójeckim.

Uroczystości pogrzebowe w kościele pw. Św. Karola Boremeusza w Warszawie w dniu 21 kwietnia 2016 r. (czwartek) rozpoczną się o godzinie 14.30 Po Mszy Świętej nastąpi pochowanie zwłok na cmentarzu na Powązkach w grobowcu kapłańskim.

Śp. Ks. Józef Południak urodził się 19 marca 1943 r. w Chmielniku koło Rzeszowa, jako syn Pawła i Józefy Wiglusz. Po zdaniu matury w Tyczynie wybrał drogą powołania zakonnego. Przyjął święcenia kapłańskie przez posługę J. E. Ks. Bp Ignacego Tokarczuka 6 czerwca 1971 roku. Był wikariuszem w Radzyminie, kilku parafiach warszawskich oraz w Piastowie. Od 1993 roku pełnił funkcję proboszcza  parafii Wedun koło Tarczyna, a od 1996 roku proboszcza parafii w Rembertowie.

W 1997 roku został vice dziekanem dekanatu tarczyńskiego, a od 2013 roku kanonikiem honorowym Kapituły Wilanowskiej. W 2013 roku przeszedł na emeryturę i zamieszjkał w parafii w Remertowie. Ze względu  na stan zdrowia od 2015 r. zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Łomiankach.

Całej Rodzinie Ks. Józefa składamy serdeczne wyrazy współczucia i otaczamy modlitwą.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu  świeci!