Wieczór wigilijny w DPS-ie

Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku — punktem kulminacyjnym przeżyć adwentowych w rodzinach chrześcijańskich.
        W Domu Pomocy Społecznej im Św. O. Pio w Chmielniku, wieczerza wigilijna rozpoczęła się wspólną modlitwą oraz złożeniem życzeń przez ks. Mariusz Cymbała, Proboszcza Parafii oraz przedstawiciela mieszkańców P. Ryszarda Lampart. Po przeczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim nastąpiło łamanie się opłatkiem. Na stołach przykrytych białymi obrusami królowały wigilijne potrawy. Podopiecznych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli uczestniczyć we wspólnej wieczerzy ks. Kapelan Tadeusz Wołosz odwiedził w ich pokojach.
        W blasku świec, w miłej i rodzinnej atmosferze śpiewano kolędy i cieszono się możliwością wspólnego spędzania tak ważnych chwil w życiu każdego chrześcijanina.