Pielgrzymka niepełnosprawnych dzieci

Papież Rodziny św. Jan Paweł II w czasie swego pontyfikatu poświęcił wiele uwagi rodzinom znajdującym się w trudnych sytuacjach. To one – zgodnie z Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin – winne być w centrum uwagi Kościoła. Zadaniem duszpasterza jest częściej kontaktować się z takimi rodzinami, podtrzymywać ich na duchu oraz na miarę możliwości wskazywać im źródła pomocy materialnej, medycznej czy psychologicznej (DR 68).

Jak co roku, dzieci niepełnosprawne ze swoimi rodzinami, z terenu Gminy przybyły do naszego Sanktuarium.  Tegoroczne spotkanie odbyło się 1 maja br. Rozpoczęło się od Mszy Świętej, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże Ksiądz Proboszcz.  Druga część spotkania odbyła się w salce przy kawie i herbacie, z okazją do rozmowy czy możliwością wymiany doświadczeń przez rodziców.

Zapraszamy wszystkie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym czy rodziny dotknięte niepełnosprawnością któregoś z jej członków na spotkania w Szkole Podstawowej Nr 3 oraz do nieustannego pielgrzymowania do Matki Bożej Łaskawej.