Odpust Św. O. Pio

„Miłość jest królową cnót. Jak perły złączone są nitką, tak cnoty połączone są miłością. Jeśli zerwie się nitka, to perły rozsypią się, tak też giną cnoty, jeśli słabnie miłość” (św. Ojciec Pio)

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Ojca Pio (23.09) mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Diecezji Caritas Rzeszowskiej w Chmielniku przeżywali swój odpust. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył  i Słowo Boże wygłosił ks. Artur Janiec – Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej. W homilii podkreślił, że każdy wierzący powinien być jak dobrze wyczyszczona szyba, która z jednej strony przyjmuje promienie słoneczne, a z drugiej pozwala zachwycić się ludzkiemu oku pięknem krajobrazu. Aby być takim oknem człowiek musi być otwarty na przyjmowanie promieni Bożej miłości, ale równocześnie swoja postawą ma innym pomagać zachwycić się Bogiem, tak jak to czynił w swym życiu św. Ojciec Pio.

Po zakończonej Mszy św. wyrazy wdzięczności wobec sióstr felicjanek oraz wszystkich którzy przyczynili się do powstania tego „Domu ulgi w cierpienie” i nieustannie troszczą się o jego funkcjonowanie,  jak również pracowników skierował Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Stanisław Słowik. Po zakończonej Mszy św. mieszkańcy DPS-u mogli ucałować relikwie swojego Patrona.

W uroczystości wzieli udział nie tylko mieszkańcy i pracownicy ale i licznie przybyli goście.

Fot. O. Czyżowski