Czuwanie Modlitewne przed ŚDM - Kraków 2015

W piątek 29 kwietnia w naszym Sanktuarium odbył się kolejny wieczór modlitewny, w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Temat spotkania był następujący: „ Nowe życie w Chrystusie -  życie w mocy Ducha”. Wśród zgromadzonych osób obecna była młodzież, rodziny, starsi którzy wspierają dzieło Światowych Dni Młodzieży modlitewnie i osoby z poza parafii. Ten piękny wieczór rozpoczęliśmy Eucharystią, w czasie której Słowo Boże skierował do nas ks. Proboszcz Mariusz Cymbała. Po Mszy świętej nie było Adoracji Najświętszego Sakramentu jak dotychczas, lecz nabożeństwo Drogi Światła. Potem była katecheza, którą wygłosił zaproszony gość, a był nim ks. Przemysław Jamro, moderator diecezjalny Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Następnie miały miejsce dwa ważne obrzędy: namaszczenie balsamem miłosierdzia oraz włożenie rąk. Nasza wieczorna celebracja liturgiczna zakończyła się przyjęciem Bożego Błogosławieństwa. Potem było wspólne zdjęcie i agapa „ ponieważ niektórzy przyszli z daleka i zdążyli zgłodnieć”. J Oprawę muzyczną  przygotowała nasza młodzież pod kierunkiem pani Agnieszki Trawki i Adama Ziobro.

Ten piątkowy wieczór był dla nas czasem łaski, doświadczeniem wspólnoty, żywego Kościoła. Bardzo wyraźnie wybrzmiały też znaki: światło, olej, namaszczenie, włożenie rąk — wyjaśnione w Słowie. Pan Bóg w liturgii tymi znakami chce się posługiwać i posyła Ducha Świętego, by wszystko ożywiał, odnawiał i  przywracał świeżość. Także nam, jako nowym ludziom, chce dawać nowe życie, życie w mocy Ducha. Bogu niech będą dzięki.

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej, bo już  za trzy miesiące. Jeszcze bliżej kolejny wieczór modlitewny, który odbędzie w piątek 27 maja. ZAPRASZAMY CIĘ. Nie ważne ile masz lat, czy 15 czy 60. Bóg chce ci dawać Siebie, to cudowne doświadczenie.