Czuwanie modlitewne

Obecny rok obfitował w wielkie wydarzenia. Dziękowaliśmy Bogu za dar chrztu sprzed 1050 lat. Przeżywaliśmy Światowe Dni Młodzieży oraz niezapomnianą pielgrzymkę papieża Franciszka do naszej Ojczyzny.

Za te i inne liczne laski otrzymane od Boga za pośrednictwem Pani Łaskawej przybyliśmy dziękować do sanktuarium chmielnickiego 25 listopada br. Po uroczystej Eucharystii, katechezę wygłosił ks. Michał Domasik z rzeszowskiej parafii Św. Jadwigi. Następnie trwaliśmy na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

Po przeżyciach ŚDM, każdy idzie drogą życiową z Jezusem. Lecz potrzeba wspólnoty, aby w niej przeżyć atmosferę miłości jedności i uwielbienia. Dlatego pragniemy tradycje takich spotkań adoracyjnych kontynuować.

Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że Światowe Dni Młodzieży trwają nadal. Ostatnie czuwanie modlitewne było właśnie takim doświadczeniem. Pragniemy, aby iskra Bożego Miłosierdzia, rozpaliła w naszych duszach ogień miłości do Boga i ludzi.