Spotkanie z okazji Roku Życia Konsekrowanego

W sobotę 28 listopada w Domu Pomocy Społecznej w Chmielniku miało miejsce miłe wydarzenie. Z okazji Roku Osób Konsekrowanych w domu, któremu patronuje św. Ojciec Pio odbyło się spotkanie Sióstr pracujących w placówkach Caritas na terenie naszej diecezji. Szczególnym gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością był Ordynariusz rzeszowski — ks. bp.  Jan Wątroba. On też przewodniczył Eucharystii, która tworzyła pierwszą częsć sobotniego przedpołudnia i wygłosił piękną homilię. W koncelebrze wzięli udział także ks. Prałat Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Proboszcz Mariusz Cymbała — kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku a także ks. Prałat Tadeusz Wołosz, kapelan Domu Pomocy Społecznej – były proboszcz. Był z nami również ks. Stanisław Kamiński – wikariusz biskupi ds. Zakonnych. Po zakończonej Eucharystii było spotkanie przy kawie i ciastku, następnie siostry wraz z kapłanami udali się na modlitwę do sanktuarium, by swoją posługą względem chorych i ubogich, przez przyczynę Pani Łaskawej oddwać dobremu Bogu.

Ks. Krzysztof Szot